Ajo kurrë nuk ka turp të tregojë figurën e saj joshëse në rrjetet sociale.

Dhe Rita Ora ka shfaqur fizikun e saj të përkryer veshur me një fustan shumë të guximshëm me prerje teksa ndau një mori fotografish mahnitëse në llogarinë e saj në Instagram të martën (11 tetor).

Këngëtarja, 31 vjeçe, bëri një paraqitje atraktive në fustanin e ngushtë që zbuloi barkun dhe këmbët e tonifikuara.

Mini-fustani i shkurtër përmbante detaje dantelle dhe ishte i lidhur me karficat me shkëlqim të zemrës për të mbuluar me elegancë pjesët intime të trupit.

Ajo bashkoi fustanin e saj me çizme shumëngjyrësh të çuditshme me taka teksa pozoi në kopshtin e saj pasi u kthye në Londër pas udhëtimit të saj në Auckland për të performuar në Kupën Botërore të ragbit për femra.

Bukuroshja bionde la flokët e saj të gjata të stiluara në valëzime perfekte dhe zgjodhi edhe një makijazh të theksuar që përputhej me veshjen e saj.

Rita performoi përpara ndeshjes titan të Australisë me Zelandën e Re në Kupën Botërore të ragbit për femra në Auckland të shtunën.

Dhe ylli ngriti temperaturat të dielën, ndërsa ndau në Instagram një mori fotografish mahnitëse të prapaskenave nga performanca.

Duke nisur me stil eventin sportiv, ndeshja mes Australisë dhe Zelandës së Re shënoi fillimin e kompeticionit 2021 – i cili u vonua për shkak të COVID-19.

Gjatë spektaklit, këngëtarja shfaqi këmbët e saj të tonifikuara veshur me një trupore me shkëlqim me ngjyrë të gjelbër, me një dizajn pa mëngë dhe dekolte me jakë.

Me një dizajn me butona të artë dhe xhepa, trupi i Ritës u bashkua me një palë çizme me taka në të njëjtin material.

Ndërsa ajo shtoi një ekstra elegancë me një pallto me të njëjtën ngjyrë me litar, e cila i rrinte vetëm rreth belit – e siguruar nga një rrip i zbukuruar me xhevahire me thekë ari.

Për ta përkrahur nga afër ishte bashkëshorti i saj Taika Waititi, i cili me krenari e shikonte nga anash para se t’i dhuronte një puthje në faqe gruas së tij.