Rita Ora mori një pushim të shkurtër nga puna ndërsa shijonte rreze dielli, teksa ishte pranë pishinës në hotelin e saj në Sydney të mërkurën, shkruan DailyMail.

Këngëtarja 30 vjeçare, tërhoqi vëmendjen me një paraqitje në bikini të arta, ndërsa u fut në modalitetin e relaksimit të plotë, para se të pësonte një mosfunksionim të pafat të gardërobës.

Duke nënvizuar figurën e saj tepër të hijshme, interpretuesja e hitit “Hot Right Now”, dukej e mrekullueshme në bikini, ndonëse në një moment, ato shfaqen pak më shumë se që duhet nga gjoksi i saj.

Këngëtarja u sigurua që ajo të qëndronte e sigurt dhe të ruante shkëlqimin e saj rrezatues në motin e nxehtë ndërsa vendosi në trup disa krem kundër djegies nga dielli.

Në këtë ditë relaksi, biondja shfaqi edhe fytyrën e saj natyrale të pastër pa makijazh.

Rita besohet të jetë duke qëndruar në një rezidencë me pesë dhoma gjumi në periferi të Mosman gjatë periudhës së qëndrimit të saj në Australi.

Shqiptarja po paguan rreth 30,000 dollarë në javë për të qëndruar në shtëpinë trekatëshe në breg të detit – e njohur për të famshmit që vizitojnë nga përtej detit.

Prona krenohet me pamje panoramike të portit, dritare prej qelqi nga dyshemeja në tavan, një lëndinë bregdetare dhe një pishinë private.

Rezidenca ekskluzive është një nga 21 shtëpitë përgjatë bregdetit midis Balmoral dhe Chinamans Beach.

Muzikantja udhëtoi në Down Under me motrën e saj Elena, e cila shërben si menaxhere e saj.

Rita po bën debutimin e saj si anëtare e jurisë për edicionin e ardhshëm të konkursit të këngës, duke iu bashkuar emrave të famshëm, si super yllit Keith Urban.