Roma është gati të bëjë lëvizjen për sulmuesin e Torinos, italianin Andrea Belotti (1993) pasi trajneri i parë Jose Mourinho miratoi italianin si një objektiv kryesor të transferimit, mund të konfirmojë Goal.

Belotti, i cili është pjesë e skuadrës së Italisë për Kampionatin Evropian, ka qenë në klubin torinez që nga 2015 por mund të largohet në verë me kontratën e tij që do të skadojë në 2022.

Torino do të kërkojë të rekuperojë rreth 30 milion euro edhe pse skuadra e Mourinhos do të shikojë të paguajë shumë më pak duke pasur parasysh situatën e kontratës së sulmuesit.

Sipas mediave italiane Roma ka ofruar 20 milionë euro dhe ky objektiv ka marrë miratimin e Mourinhos.