Flitet ​​për Nelson Semedon (1993) në faqen e sotme të gazetës spanjolle Sport. Mbrojtësi i djathtë i Barcelonës i i cili mund të shkontë te Interi dhe Juventusi (gjithashtu në kontekstin e negociatave për Lautaron dhe Pjanic) tani duket se është i drejtuar drejt Manchester Cityt.

Semedo 40 milion euro“, është titulli me të cilin hapet gazeta. “Barcelona mund të mbyllë transferimin e anësorit portugez te Manchester City këtë javë, britanikët dëshirojnë të përfshijnë Cancelo në operacion, por klubi blaugrana kërkon vetëm para”, thuhet në njoftim.