Kanë përfunduar 4 ndeshjet e para të ditës në Serie A, Atalanta barazon me Udinesen, fitojnë Monza dhe Salernitana. Ja rezultatet e drekës në detaje:

Torino – Empoli 1-1:
90′ Lukic / 49′ Destro,

Udinese – Atalanta 2-2:
67′ Deulofeu, 78′ Perez / 36′ Lookman, 56′ pen. Muriel,

Monza – Spezia 2-0:
32′ Carlos Augusto, 63′ Pablo Mari

Salernitana – Verona 2-1:
18′ Piatek, 90’+4 Dia / 56′ Depaoli