Përfundon me fitoren e Atalantës derbi lombard mes lojtarëve të Gasperinit dhe vendasve së Kremonezës. Zikaltërit fituan 1-3 falë golave ​​të De Roon 44’, Boga 72’ dhe Lookman 90’ ndërsa për vendasit shënoi me penallti Ciofani 56’.

Fitore e rëndësishme për Dean që konfirmon ambiciet e tyre në zonën e Champions League: Nerazzurrët aktualisht janë në vendin e katërt në pritje të ndeshjeve në Romë dhe Milano.

Nga ana tjetër, është gjithnjë e më e vështirë për djemtë e Ballardinit të qëndrojnë në Serinë A, të fundit në renditje në pozitën e 13-të me vetëm një fitore në 28 ditë.