Në javën e 16-të të Serisë A, skuadra e Gasperinit mundi 3-2 të Spallettit dhe me një goditje arritën 4 pikë nga maja dhe  Azzurrët bien në vendin e tretë të renditjes.

Në stadiumin Maradona u zhvillua një garë spektakolare dhe me shumë përmbysje.

Malinovskyi (7′) zhbllokon ndeshjen për mysafirët, më pas Zielinski (40′) dhe Mertens (47′) i japin iluzion Napolit, por Demiral (66′) dhe Freuler (71′) përmbysin rezultatin për Atalantën.