Përfunduan 4 ndeshjet e para në Serie A, Atalanta shpartallon Salernitanën, fitojnë edhe Lazio, Bologna dhe Spezia.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Sassuolo – Lazio 0-2:
Zaccagni 45+3 pen. Anderson 90+4

Torino – Spezia 0-1:
Nzola 28 pen.

Udinese – Bologna 1-2:
Beto 10 / Sansone 59, Posch 80

Atalanta – Salernitana 8-2:
Boga 5, Lookman 20 pen. 53, Scalvini 23, Koopmeiners 38, Hojlund 41, Ederson 61, Zortea 85 / Dia 10, Caviglia 56