Java e trembëdhjetë e Serisë A hapet me fitoren 5-2 të Atalantës ndaj Spezias.

Në stadiumin Gewiss, Atalanta e nis keq, por rikthehet falë një dygolëshi nga Pasalic (18′ dhe 41′), një penallti nga Zapata (38′) dhe vulave të fundit të Muriel (83′) dhe Malinovskyi (89′) . Dy golat e Nzolës (11 ‘dhe 91’) ishin të kotë për djemtë e Motta-s.

Me këtë sukses, skuadra e Bergamos arrin përkohësisht Interin në vendin e tretë me 25 pikë.

ATALANTA – SPEZIA 5-2:
18’, 41’ Pasalic, 38′ (pen) Zapata, 83’ Muriel, 89’ Malinovskyi / 11’, 91’ Nzola