Në ndeshjet e sotme në Serie A, barazon Interi në ndeshjen e madhe me Romën, ndërsa fitojnë Juventus, Napoli dhe Lazio.

Ja rezultatet e plota të ditës:

ROMA-INTER 2-2:
17′ Pellegrini (R), 56′ Skriniar (I), 63′ Hakimi (I), 86′ Mancini (R)

UDINESE-NAPOLI 1-2:
15′ pen. Insigne (N), 27′ Lasagna (U), 90′ Bakayoko (N)

FIORENTINA-CAGLIARI 1-0:
72′ Vlahović

VERONA-CROTONE 2-1:
16′ Kalinic (V), 25′ Dimarco (V), 55′ Messias (C)

PARMA-LAZIO 0-2:
55′ Luis Alberto, 67′ Caicedo

JUVENTUS-SASSUOLO 3-1:
50′ Danilo (J), 58′ Defrel (S), 82′ Ramsey (J), 90’ Cristiano Ronaldo.