U luajtën sot 6 takime në Serie A. Barazon Juventusi në minutat shtesë. Fitojnë Lazio, Bologna dhe Udinese.
Ja rezultatet e plota të ditës:

Atalanta – Cremonese 1-1:
74′ Demiral / 78′ Valeri

Bologna – Fiorentina 2-1:
59 Barrow, 62′ Arnautovic / 54′ Martinez

Lecce – Monza 1-1:
48′ Gonzalez / 34′ Sensi,

Sassuolo – Udinese 1-3:
33′ Frattesi /75′ Beto, 91 ‘Samardzic, 93’ Beto

Lazio – Verona 2-0:
68′ Immobile, 96′ Luis Alberto

Juventus – Salernitana 2-2:
51 Bremer, 90’+3′ Bonucci / 18′ Candreva, 45’+5′ Piatek