Në ndeshjet e ditës së djeshme në Serie A, barazon Juventusi në Romëc duke luajtur me 10 futbollistë. Fitojnë Napoli dhe Milani.

Ja rezultatet e plota të ditës së djeshme:

ROMA-JUVENTUS 2-2:

31′ pen. e 45’+1′ Veretout (R), 44′ pev. e 69′ Ronaldo (J)

NAPOLI-GENOA 6-0:

10′ Lozano, 46′ Zielinski, 57′ Mertens, 64′ Lozano, 69′ Elmas, 71′ Politano

CROTONE-MILAN 0-2

45’+2 pen. Kessié, 50′ Brahim Diaz

VERONA-UDINESE 1-0 :

57′ Favilli

SPEZIA-SASSUOLO 1-4 :

12′ Djuricic (SA), 30′ Galabinov (SP), 64′ rig. Berardi (SA), 66′ Defrel (SA), 76′ Caputo (SA)