Rezultati i dhjetë radhazi i dobishëm për Bolonja, i njëmbëdhjeti nëse llogaritet edhe fitorja në shtëpi në Kupën e Italisë.

Skuadra e Thiago Motta-s fitoi 1-0 ndaj Lazios të Maurizio Sarrit dhe kështu u ngjit përkohësisht në vendin e gjashtë të tabelës.

Një gol në fillimin e pjesës së dytë nga Lewis Ferguson 46’ ishte vendimtar.