Garë shumë e ngushtë dhe e ekuilibruar në Dall’Ara. Verona fillon mirë dhe në pjesën e parë të pjesës së parë bëhet e rrezikshme me Simeone. Bolonja përgjigjet me një postim të copëtuar nga Soriano.

Në pjesën e dytë Hellas përsëri në fillim por skuadra e Mihajlovic doli në distancë dhe shënoi golin e fitores falë një goditjeje nga jashtë Svanberg.

Rossoblu në 7 pikë, Verona ende në 0.

BOLOGNA-VERONA 1-0:     
78′ Svanberg 

BOLOGNA (4-2-3-1): Skorupski; De Silvestri, Bonifazi, Medel, Hickey; Dominguez, Svanberg; Orsolini (68′ Skov Olsen), Soriano, Barrow (68′ Sansone); Arnautovic (92′ Santander). Tr. Mihajlovic

VERONA (3-4-2-1): Montipò; Casale (75′ Ceccherini), Gunter, Dawidowicz (46′ Magnani); Faraoni, Ilic (84′ Lasagna), Tameze (61′ Hongla), Lazovic; Barak, Caprari (75′ Cancellieri); Simeone. Tr. Di Francesco

Karton i verdhë: Barak, Ceccherini, Di Francesco, Faraoni, Dominguez