Bologna kthehet te fitorja duke zbutur 3-0 një Lazio të fjetur dhe pa sulmuesin kryesor Immobile.

Ndeshjen e zhbllokon Barrow 14’ me një goditje me të djathtën . Më pas vjen dyfishimi nga Theate 17’, me një gjuajtje me kokë, në një goditje nga këndi. Në pjesën e dytë, Hickey 68’ shënon golin e tretë pas një gabimi vendimtar nga Reina.

Lazio praktikisht nuk ishte kurrë e rrezikshme. Në fund, Acerbi 76’ u përjashtua, duke protestuar ashpër pas një kartoni të verdhë.

Ai do të humbasë ndeshjen me Interin pas pushimit për ndeshjet e ekipeve kombëtare.