Java e 14-të e Serisë A hapet me barazimin 1-1 mes Cagliarit dhe Salernitana-s, rezultat që i lë të dy pretendentët në vendin e fundit.

Te Unipol Domus gjithçka ndodh në pjesën e dytë. Pavoletti përfiton nga asistimi i Joao Pedro në minutën e 73-të dhe feston në mënyrën më të mirë të mundshme 33-vjetorin e lindjes, por Bonazzoli barazon në 90′ ​​në krosimin e Zorteas nga e majta.

Barazim i dytë radhazi për Cagliari, pikë e parë pas tre humbjeve për Salernitanën.

CAGLIARI – SALERNITANA 1-1:
74′ Pavoletti, 90′ Bonazzoli

CAGLIARI (3-5-2): Cragno; Bellanova, (76′ Lykogiannis) Ceppitelli, Carboni; Caceres; Nandez, Marin, Grassi (45′ Strootman), Dalbert (59′ Pavoletti); Joao Pedro, Keita (82′ Deiola). Tr.: Mazzarri.
SALERNITANA (4-3-3): Belec; Veseli, Gyomber, Gagliolo, Ranieri; Obi (84′ Kechrida), Di Tacchio (84′ Capezzi), L. Coulibaly; Gondo (40′ Zortea), Djuric (78′ Simy), Bonazzoli. Tr.: Colantuono.