Fiorentina fiton në fushën e Genoas 2-1 dhe mori fitoren e tretë radhazi në ligë.

Saponara i cili hyri si zëvendësues në interval në vend të Nico Gonzalez, zhbllokon sfidën me një lojë të mrekullueshme me një gjuajtje të drejtë të shkëlqyeshme në zonën nën traversë në minutën e 60-të.

Në minutën e 89-të Bonaventura mbyll ndeshjen për 2-0.

Goli i 1-2 i Criscitos në penallti në minutën e fundit të shtesës (80’+9 ) del i padobishëm.