Kanë për funduar 4 ndeshjet e para të ditës në Serie A. Fitojnë Fiorentina, Salernitana, Cagliari dhe Udinese.

Ja rezultatet e drekës:

Cagliari – Sassuolo 1-0:   
42′ Deiola

Sampdoria – Salernitana 1-2:   
32′ Caputo / 4′ Fazio, 6′ Ederson,

Udinese-Empoli 4-1:   
6′ aut. Ismajli, 52′ Deulofeu, 79′ Pussetto, 88′ Samardzic / 70′ pen. Pinamonti,

Fiorentina – Venezia 1-0:
30′ Torreira