U luajtën 5 ndeshje gjatë drekësh dhe pasdites në Serie A. Fitojnë Inter, Juventus, Verona dhe Bologna.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Frosinone – Juventus 1-2:
51′ Baez / 12′ Yildiz, 81′ Vlahovic

Torino – Udinese 1-1:
89’ Ilic / 81’ Zarrag

Bologna – Atalanta 1-0:
86’ Ferguson

Verona – Cagliari 2-0:
53′ Ngonge, 89′ Djuric

Inter – Lecce 2-0:
43′ Bisseck, 78′ Barella