Në ndeshjet e pasdites në Serie A, fitojnë Inter, Milan dhe Atalanta.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

ATALANTA – ROMA 4-1:
3′ Dzeko (R), 59′ Zapata (A), 70′ Gosens (A), 72′ Muriel (A), 85′ Ilicic (A)

INTER – SPEZIA 2-1:
51′ Hakimi (I), 71′ pen. Lukaku (I), 94′ Piccoli (S)

BENEVENTO – GENOA 2-0:
57′ Insigne, 89′ pen. Sau

CAGLIARI – UDINESE 1-1:
27′ Lykogiannis (C), 57′ Lasagna (U)

SASSUOLO – MILAN 1-2:
1′ Leao (M), 26′ Saelemaekers (M), 89′ Berardi (S)

TORINO – BOLOGNA 1-1:
69′ Verdi (T), 78′ Soriano (B)