U luajtën sot 3 ndeshje në Serie A, fitojnë Inter, Salernitana dhe Milan.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Salernitana – Spezia 1-0:   
48’ Mazzocchi

Milan – Monza 4-1:   
16′, 41′ Brahim Diaz, 65′ Origi, 84′ Leao / 70′ Ranocchia,

Fiorentina – Inter 3-4:   
2′ Barella, 15′ Martinez,, 73′ Martinez, 90+6′ Mkhitaryan /  33′ pen. Cabral, 60′ Ikoné, 90′ Jovic