Interi mundi Fiorentinën me një përmbysje 3-1 në pritje të ndeshjes së pestë të Serie A, duke rimarrë përkohësisht në krye të renditjes.  Lojë me dy fytyra, e dominuar në pjesën e parë nga Viola dhe e mbyllur përpara me golin e Sottil në minutën e 23-të pas tre ndërhyrjeve vendimtare të Handanovic.  Përmbysja e Interit erdhi shpejt në pjesën e dytë me Darmian 52’ dhe Dzeko 55’ që shënuan brenda tre minutave, pastaj goli i tretë i Perisic në minutën e 87 -të.

Fitorja e parë në shtëpi për Atalantën e cila mundi Sassuolo 2-1 në stadiumin Gewiss.  Sfida hapet pas tre minutash falë gjuajtjes së Gosens me asistin e Malinovskyi, pastaj në minutën e 37 -të Zappacosta mposht Consiglin me një diagonale në zonë.  Zijeshilët kthehen në lojë falë Berardit me një gjuajtje me të majtë në minutën e 44 -të. Në pjesën e dytë rezultati nuk ndryshon. Skuadra e Gasperinit shkon në 10 pikë, e Dionisit mbetet në 4 pikë.

Raundi mesjavor i Serie A hapet me një barazim 2-2 midis Bolonjës dhe Genoas.  Në Dall’Ara gjithçka ndodh në pjesën e dytë: Hickey i çon njerëzit e Mihajlovicit në avantazh në minutën e 49-të me një goditje me këmbë të majtë nga zona, por në 55-ën Destro barazon me kokë.  Arnautovic duket se e vendos me një penallti në minutën e 85 -të, por kalojnë vetëm katër minuta dhe Criscito, përsëri m me penallti shënon dhe shmang humbjen e formacionit të Ballardinit.