Në ndeshjet e sotme të Serie A, fitojnë Interi, Milani dhe Roma.

Ja rezultatet e plota:

NAPOLI-MILAN 1-3
20′ e 54′ Ibrahimovic (M), 63′ Mertens (N), 95′ Hauge (M)

ROMA-PARMA 3-0
28′ Borja Mayoral, 32′ e 41′ Mkhitaryan

INTER-TORINO 4-2
45′ Zaza (T), 62′ pen. Ansaldi (T), 64′ Sanchez (I), 67′ e 84′ pen. Lukaku (I), 90′ Lautaro Martinez (I)

SAMPDORIA-BOLOGNA 1-2
7′ Thorsby (S), 44′ aut. Regini (S), 52′ Orsolini (B)

VERONA-SASSUOLO 0-2
42′ Boga, 76′ Berardi

FIORENTINA-BENEVENTO 0-1
52′ Improta