Përfunduan 3 ndeshjet e para të ditës në Serie A, Torino fiton në fushën e Lecces, Fiorentina fiton në fushën e Cremoneses.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

LECCE – TORINO 0-2:   
20’ Singo, 23’ Sanabria

CREMONESE – FIORENTINA 0-2:   
27’ Mandragora, 50’ Cabral

HELLAS VERONA – MONZA 0-0:   
51’ Verdi / 55’ Sensi