Në ndeshjet e Serisë A fitojnë Juventus dhe Roma, barazon Milani.

Ja rezultatet e plota:

JUVENTUS-UDINESE 3-1:
9′ e 37′ Ronaldo (J), 45′ Bonucci (J), 90’+4 Pussetto (U)

ROMA-SPAL 3-1:
44′ Petagna pen. (S), 53′ Pellegrini (R), 66′ Perotti pen. (R), 83′ Mkhitaryan (R)

MILAN-SASSUOLO 0-0

BOLOGNA-ATALANTA 2-1:
12′ Palacio (B), 54′ Poli (B), 60′ Malinovskyi (A)

VERONA-TORINO 3-3:
36′  e 61′ Ansaldi (T), 55′ Berenguer (T), 69′ pen. Pazzini (V), 76′ Verre (V), 84′ Stepinski (V)