U luajtëm sot 4 ndeshje në Serie A. Fitojnë Juventus, Genoa, Empoli dhe Frosinone. Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit

Frosinone – Cagliari 3-1:
Mazzitelli L. 64′, Soulé M. 75′, Kaio Jorge 90′ + 6′ / Sulemana I. 26′

Empoli – Monza 3-0:
Zurkowski S. 13′, 38′, 73′

Salernitana – Genoa 1-2:
Martegani A. 2′ /Retegui M. 13′, Gudmundsson A. 58′ (pen.)

Lecce – Juventus 0-3:
Vlahovic D. 59′, 68′, Bremer 85′