Në ndeshjet e pasdites dhe të darkës në Serie A fitojnë lehtë Lazio dhe Juventus, ndërsa Verona mposht Venezian me një përmbysje spektakolare.

Ja rezultatet e plota:

Spezia-Sassuolo 2-2:
(35′ Manaj, 48′ Gyasi/ 66′ 79′ Raspadori)

Venezia-Hellas Verona 3-4:
(12′ Ceccaroni, 19′ Crnigoj, 27′ Henry, / 52′ aut. Henry, 65′ pen. Caprari, 67′ 85′ Simeone)

Sampdoria-Lazio 1-3:
(6′ Milinkovic-Savic, 17′, 37′ Immobile, / 90′ Gabbiadini)

Juventus-Genoa 2-0:
(9′ Cuadrado, 82′ Dybala)