Në ndeshjet e pasdites në Serie A, fitojnë Juventus, Napoli, Lazio dhe Roma.

Ja rezultatet e plota:

JUVENTUS-GENOA 3-1:   
5′ Kulusevski (J), 22′ Morata (J), 49′ Scamacca (G), 70′ McKennie (J)

SAMPDORIA-NAPOLI 0-2:   
35′ Fabian Ruiz (N), 87′ Osimhen (N)

VERONA-LAZIO 0-1:
93′ Milinkovic Savic

ROMA-BOLOGNA 1-0:   
44′ Borja Mayoral