Përfunduan 4 ndeshjet e ditës së sotme në Serie A. Shënohen fitore të thella vendase për Fiorentinën që mposht 3-1 Sampdorian dhe Atalantën që shpartallon 4-0 Venezian. Kthehet te fitorja Juventusi që triumfon në fushën e Salernitanës:

Ja rezultatet e plota të ditës:

Fiorentina-Sampdoria 3-1:
(15′ Gabbiadini, 23′ Callejon, 33′ Vlahovic, 45′ Sottil)

Atalanta-Venezia 4-0:
(7′, 13′, 67′ Pasalic, 57′ Koopmeiners)

Salernitana – Juventus 0-2:
21′ Dybala, 70′ Morata

Verona – Cagliari 0-0: