Në ndeshjet e pasdites të Serie A, fitojnë Milan dhe Roma, barazon Juventusi.
Ja rezultatet e pota dhe golashënuesit:

Juventus – Genoa 0-0:

Hellas Verona – Milan 1-3:
Noslin T. 64′ / Hernández T. 44′, Pulisic C. 50′, Chukwueze S. 79′

Roma – Sassuolo 1-0:
Pellegrini L. 50′