U luajtën disa ndeshje të vlefshme për javën e 14-të në Serie A. Fitojnë Milani dhe Lazio, barazon Genoa. Ja rezultatet e plota të ditës:

Genoa – Empoli 1-1:
37’ Malinovsky / 67’ Cancellieri

Lazio – Cagliari 1-0:
8′ Pedro

Milan – Frosinone 3-1:
42′ Jovic, 50′ Pulisic, 74′ Tomori / 82′ Brescianini