Në ndeshjet e pasdites në Serie A, fitojnë Napoli, Atalanta, Cagliari dhe Udinese.

Ja rezultatet:

UDINESE-FIORENTINA 1-0:
86′ Nestorovski

CROTONE-CAGLIARI 0-2:
56′ Pavoletti, 60′ pen. Joao Pedro

SAMPDORIA-ATALANTA 0-2:
40′ Malinovskyi, 70′ Gosens

NAPOLI-BENEVENTO 2-0:
34′ Mertens, 66′ Politano