U luajtën sot 4 ndeshje në Serie A. itojnë Napoli, Milan dhe Empoli.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Empoli – Sassuolo 1-0:   
64′ Baldanzi

Salernitana – Cremonese 2-2:  
3′ Piatek, 37′ Coulibaly / 12′ Okereke, 90′ Ciofani

Atalanta – Napoli 1-2:   
19′ Lookman / 23′ Osimhen, 35′ Elmas

Milan – Spezia 2-1:   
21′ Theo, 89′ Giroud / 59′ Maldini