Përfunduan 4 ndeshjet e para të ditës në Serie A, fitojnë Roma, Lazio dhe Bologna.
Ja rezultatet e pasdites dhe golashënuesit:

BOLOGNA – UDINESE 3-0:
3′ Posch, 12′ Moro, 49′ Barrow)

MONZA – LAZIO 0-2:
13′ Pedro, 56′ Milikovic-Savic

SPEZIA – SALERNITANA 1-1:
70′ Shomurodov / 44′ Caldara aut.

ROMA-SAMPDORIA 3-0:
57′ Wijnaldum, 88′ pen.  Dybala, 90’+4′ El Shaarawy