Në ndeshjet e tjera në Serie A, fiton Napoli ndaj Bolonjës dhe ruan kreun, ndërsa  Lazio barazon me Udinesen.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Lazio-Udinese 0-0

Spezia – Cremonese 2-2:  
19′ Nzola, 22′ Holm / 2′ Dessers, 52′ Pickel

Napoli – Bologna 3-2:   
45′ Juan Jesus, 48′ Lozano, 69′ Osimhen / 41′ Zirkzee, 51′ Barrow