Natë e çmendur në Marassi, ku Genoa dhe Hellas Verona ofruan një mbrëmje argëtimi të pastër duke barazuar 3-3, në nëntëdhjetë minuta me je e ngritje. Pra, epoka amerikane e Genoas fillon me një barazim, e cila tani dukej e humbur pesëmbëdhjetë minuta nga fundi. Një super Destro përmbys rezultatin, para golit të barazimit të Kalinic në minutën e 93 -të.

Genoa – Hellas Verona 3-3:
77′ Criscito, 80′, 86′ Destro / 8’ Simeone, 49’ Barák, 90’+2 Kalinic