Interi ka triumfuar në fushën e Fiorentinës më lehtë se që pritej me rezultat të pastër 0-2.

Interi e nisi më mirë lojën duke krijuar raste të mira, por për ta parë golin e parë në ndeshje u desh të kalonin gjysmë ore lojë.

Mesfushori italian që po kalon formë të lartë, Nicolo Barella shënoi një gol spektakolar nga distanca për t’i dhuruar epërsinë zikaltërve 0-1.

Me epërsinë minimale të Interit përfunduan edhe 45 minutat e para të kësaj sfide.

Edhe pjesa e dytë nisi për mrekulli për vendasit, ku pas 7 minutash gjetën edhe golin e dytë dhe të fitores.

Ishte një bashkëveprim i dy anësorëve, me Achraf Hakimin që asistoi për mrekulli te Ivan Perisic i cili shënoi për 0-2.

Përkundër përpjekjeve nga vendasit në pjesën e mbetur të lojës, gola më nuk pati dhe Interi arriti fitore të vlefshme 0-2 në Artemio Franchi.