Ndeshja në Bentegodi mes Veronës dhe Interit përfundon 1-3, ndeshja e dytë e ditës për javën e dytë të Serisë A.

Vendasit përfitojnë nga një gabim i Handanovic për ta zhbllokuar atë me një magji nga Ilic 15’.

Nerazzurri nuk shpërbëhen dhe në fillim të pjesës së dytë ata barazojnë rezultatin me Lautaro (47 ‘).

Më pas Correa i sapoardhur do të lagte debutimin e tij me një dygolësh fantastik (83′ dhe 94 ‘).

Skuadra e Simone Inzaghit mbetet me pikë të plota.