Në ndeshjet e tjera të Serie A, Interi mposht Milanin me përmbysje dhe del në krye të renditjes. Fiton Lazio, humb Napoli.
Ja rezultatet e plota:

INTER-MILAN 4-2:
40′ Rebic (M), 45′ Ibrahimovic (M), 51′ Brozovic (I), 53′ Vecino (I), 70′ De Vrij (I), 93′ Lukaku (I)

PARMA-LAZIO 0-1:
41′ Caicedo

NAPOLI-LECCE 2-3:
29′ e 61′ Lapadula (L), 48′ Milik ( N ) , 82′ Mancosu (L), 90′ Callejon ( N )

GENOA – CAGLIARI 1-0:
43’ Pandev

BRESCIA – UDINESE 1-1:
81’ Bisoli / 90’ De Paul.