Juventusi ka fituar 3-0 ndaj Crotones në kuadër të javës së 23-të në Serie A.

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Cristiano Ronaldo 38’ dhe 45’ dhe Weston McKennie 66’.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Federico Chiesa, ndërsa në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Vladimir Golemic.