Juventusi po vazhdon formën e mirë e mirë në Serie A, këtë herë e filloi mirë ndaj Udineses me rezultat 1-0.

Mysafirët arritët të bëjnë një ndeshje të mirë, por vendasit arritën të fitojnë në frymën e fundit.

Udine e filloi më mirë ndeshjen me Walace (18’), nuk kaloi shumë dhe ishte Daniele Rugiani (19’) që rrezikoi. Në minutat e mbetur të pjesës së parë Moise Kean rrezoi, por porta mbeti e paprekur.

Pjesa e dytë filloi me një iniciative të Zonjës së Vjetër, Angel Di Maria, rrezikoi por nuk arriti të shënojë. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga Danilo në minutën e 86-të.

Pas kësaj Juventusi renditet në vendin e dytë në Seri A me 37 pikë, kurse Udinese në gjashtë pozita më poshtë me 25 pikë.

Ndeshja e radhës e klubit nga Torino është ndaj Napolit, kurse Udine luan kundër ndaj Bolognas.