U luajtëm dje ndeshjet ejavës së 16-të në Serie A, Juventusi mposht Milanin. humbasin Inter dhe Napoli, fitojnë Atalanta, Lazio dhe Roma.

Ja rezultatet e plota të ditës së djeshme:

MILAN-JUVENTUS 1-3 :

18′ e 62′ Chiesa (J), 41′ Calabria (M), 76′ McKennie (J)

 

NAPOLI-SPEZIA 1-2:

58′ Petagna (N), 68′ pen. Nzola (S), 81′ Pobega (S)

 

BOLOGNA-UDINESE 2-2:

19′ Tomiyasu (B), 34′ Pereyra (U), 40′ Svanberg (B), 92′ Arslan (U)

 

CROTONE-ROMA 1-3 :

8′, 29′ Borja Mayoral (R), 35′ pen. Mkhitaryan (R), 71′ Golemic (C)

 

LAZIO-FIORENTINA 2-1:

5′ Caicedo (L), 75′ Immobile (L), 88′ pen. Vlahovic (F)

 

SAMPDORIA-INTER 2-1 :

23′ pen. Candreva (S), 38′ Keita Balde (S), 65′ De Vrij (I)

 

SASSUOLO-GENOA 2-1:

52′ Boga (S), 64′ Shomurodov (G), 83′ Raspadori (S)

 

TORINO-VERONA 1-1:

67′ Dimarco (V), 84′ Bremer (T)

 

ATALANTA-PARMA 3-0 :

15′ Muriel, 49′ Zapata, 61′ Gosens

 

CAGLIARI-BENEVENTO 1-2:

20′ Joao Pedro (C), 41′ Sau (B), 44′ Tuia (B)