Lazio ka arritur një fitore përsëri me fat kundër Napolit, të cilët i mposhti në Stadio Olimpico të Romës me rezultat 1-0

Skuadra nga kryeqyteti i Italisë ka luajtur sonte kundër Napolit, një kundërshtari direkt për top 4 në Serie A, të cilët i ka mposhtur me rezultat të ngushtë 1-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por në pjesën e dytë Lazio arriti të goli tek në minutën e 82-të me Ciro Immobilen pas një gabimi të portierit Ospina të Napolit.

Me këtë fitore, Lazio ka 42 pikë, 3 pikë më pak se Interi dhe Juventusi që janë në krye të renditjes.