Në ndeshjen e prapambetur të Serie A, Lazio barazon me Veronën dhe ngelet në vendin e tretë.

LAZIO-HELLAS VERONA 0-0
LAZIO (3-5-2): Strakosha; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari (71′ Marusic), Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Lulic (71′ Jony); Caicedo (84′ Parolo), Immobile. Tr S. Inzaghi
HELLAS VERONA (3-4-2-1): Silvestri; Rrahmani, Kumbulla, Günter; Lazovic, Veloso, Pessina, Faraoni; Zaccagni, Borini (89′ Dawidowicz); Verre (70′ Eysseric). Tr. Juric
Karton i verdhë: Kumbulla (V), Milinkovic-Savic (L), Jony (L), Radu (L), Rrahmani (V)