U kuajtën 4 ndeshje gjatë pasdites në Serie A. Lazio mposht Romën në derbin kryeqytetas, fitojnë edhe Fiorentina, Bologna dhe Monza.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Bologna – Torino 2-1:   
64′ Orsolini, 73′ Posch / 26′ pen. Lukic,

Sampdoria – Fiorentina 0-2:  
4′ Bonaventura, 58′ Milenkovic

Monza – Hellas Verona 2-0:   
68′ Carlos Augusto, 89′ Colpani

Roma – Lazio 0-1:   
29′ Felipe Anderson