Përfundoi në  një 2-2 spektakolar takimi midis Cagliarit dhe Spezia, i shënuar nga rikthimi i rossoblùs.  Gyasi 7’ zhbllokon rezultatin me një gjuajtje të bukur nga jashtë zonës. Shumë mundësi shënimi për skuadrën e Semplicit, e cila, megjithatë, gjendet 2-0 poshtë falë Bastonit 57’ që shfyrytëzoi një asist nga Amian.

Rikthimi mban firmën e Joao Pedros: 1-2 me një gjuajte nga jashtë zonës në minutën e 62-të dhe pastaj edhe në një penallti në minutën e 66-të braziliani nuk dështon.