Takimi i vetëm i ditës së sotme në Serie A, mbyllet në barazim mes Beneventos dhe Torinos.

BENEVENTO-TORINO 2-2
32′ pen. Viola (B), 50′ Lapadula (B), 51′ e 93′ Zaza (T)

BENEVENTO (3-5-2): Montipò; Tuia, Glik, Barba; Tello (68′ Caldirola), Hetemaj, Viola, Ionita (84′ Dabo), Improta; Caprari (76′ Di Serio), Lapadula (84′ Falque). Tr. F. Inzaghi

TORINO (3-5-2): Sirigu; Izzo (46′ Buongiorno), Lyanco, Rodriguez (84′ Gojak); Singo, Lukic (74′ Verdi), Rincon, Linetty (68′ Baselli), Ansaldi; Zaza, Belotti. Tr. Nicola

Karton i verdhë: Linetty (T), Zaza (T), Baselli (T), Glik (B)