Ndeshja e vetme për ditën e sotme në Serie A, mbyllet në barazim mes Torinos dhe Fiorentinës.

TORINO-FIORENTINA 1-1:
67′ Ribery (F), 88′ Belotti (T)

TORINO (3-5-2): Sirigu; Lyanco (76′ Murru), Bremer, Buongiorno; Singo, Lukic (76′ Baselli), Rincon, Linetty (66′ Verdi), Ansaldi; Zaza, Belotti. Tr. Nicola

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Pezzella, Quarta; Venuti (64′ Pulgar), Bonaventura (83′ Eysseric), Amrabat, Castrovilli, Biraghi; Ribéry (74′ Igor), Vlahovic (83′ Kouamé). Tr. Prandelli

Karton i verdhë: Lyanco, Prandelli, Belotti, Kouamé, Amrabat

Karton i kuq: 61’ Castrovilli (F), 71’ Milenkovic (F)