Ndeshja tjetër e Serie A mbyllet në barazim mes Cagliarit dhe Parmës.

CAGLIARI-PARMA 2-2
19′ Joao Pedro (C), 42′ Kucka (P), 54′ Simeone (C), 90’+4 Cornelius (P)

CAGLIARI (4-3-2-1): Cragno; Faragò, Pisacane, Klavan, Pellegrini; Nandez, Cigarini (72′ Oliva), Ionita; Nainggolan, Joao Pedro; Simeone (84′ Paloschi). Tr. Maran
PARMA (4-3-3): Colombi; Darmian, Bruno Alves, Iacoponi, Gagliolo; Hernani, Brugman (80′ Sprocati), Kurtic; Siligardi (57′ Caprari), Cornelius, Kucka. Tr. D’Aversa
Karton i verdhë: Darmian (P), Gagliolo (P), Cigarini (C), Nandez (C), Nainggolan (C)
Shënim: në 52′ penallti e gabuar nga Joao Pedro (C)