Atalanta nuk arrin të kapë Interin në vendin e pestë pas barazimit në Franchi 1-1 ndaj Fiorentinës.

Ndeshje shumë e ekuilibruar edhe nëse është skuadra italiane që luan lojën dhe krijon raste me Martinez, Cabral dhe Nico Gonzalez. Në pjesën e parë Atalanta kalon me Maehle 37’.

Në pjesën e dytë shtyt Fiorentina, prekje me dorë në zonë nga Toloi dhe penallti që Cabral 56’ e konverton në gol. Biraghi hyn dhe godet shtyllën nga gjuajtja e lirë.

Përfundon në barazim, Atalanta në vendin e 6-të me 49 pikë , Fiorentina në vendin e 9-të me 42 pikë.